Uncategorized
Seks na zgodę- czy to dobry pomysł?

Seks na zgodę- czy to dobry pomysł?

Seks na zgodę jest dla wielu osób sposobem na to, aby zakończyć już spór i rozładować nagromadzone napięcie. Niektóre pary dosyć często uprawiają go na zgodę, a innym zdarza się on jedynie sporadyczne. Czy kontakt fizyczny jest dobrym rozwiązaniem kłótni i problemów w związku?

Seks na zgodę jako sposób na zakończenie kłótni

Według wielu osób seks na zgodę jest świetną i zawsze działającą metodą na zakończenie sporu. Czy jest on faktycznie tak dobrym rozwiązaniem? Wiele zależy od relacji pomiędzy dwojgiem ludzi, ale także danej sytuacji. Warto pamiętać, że kłótnie w każdym związku są rzeczą całkowicie normalną. W każdym związku niekiedy zdarzają się momenty, kiedy partnerzy mają odmienne zdania, nie zgadzają się ze sobą i przeszkadzają im pewne kwestie. Spory zdarzają się w długoletnich związkach, jak i w nowych relacjach. Istotna jest przede wszystkim w takiej sytuacji rozmowa, dojście do kompromisu i porozumienia w danym temacie. Jednakże często zdarza się, że zanim para dojdzie do porozumienia, kończy kłótnię właśnie w łóżku.

Kiedy seks na zgodę jest złym pomysłem?

Współżycie po awanturze nie jest dobrą opcją, jeśli ma być traktowane jako rozwiązanie problemu. Psycholodzy twierdzą, iż stosunek płciowy na zgodę może prowadzić do destrukcji i nie załatwi żadnych problemów w relacji. Nie należy go więc wykorzystywać jako sposób na zakończenie awantury, gdyż każda kłótnia powinna być zakończona konstruktywnym rozwiązaniem. Trzeba więc dojść do porozumienia czy kompromisu, przed wylądowaniem w łóżku. Seks pomoże parze się na chwilę zbliżyć do siebie i rozładować negatywne emocje, aczkolwiek problem dalej będzie istniał i niewyjaśniona sprawa będzie wracać, należy więc mieć to na uwadze.

Seks na zgodę i wiążące się z nim zagrożenia

Seks na zgodę jest często elementem, jaki wykorzystuje jedna osoba, po to, aby odwrócić uwagę partnera od niewygodnych spraw. Jest to normalne zjawisko, że pewnych tematów niekiedy nie chcemy poruszać. Jednakże jeśli są one dosyć ważne i dotyczą obu stron bezpośrednio, warto je wówczas omówić i ustalić wspólne stanowisko. Wszelkie istotne kwestie muszą zostać wyjaśnione, jeśli tak się nie stanie i kłótnia skończy się seksem, wtedy spór zostanie jedynie odłożony w czasie. Ponadto, kolejnym zagrożeniem jest to, że partnerzy właśnie poprzez łóżko będą próbowali wyrównać ze sobą rachunki. Wtedy stosunek może stać się bardzo angażujący, ale niekiedy partnerzy mogą stracić nad nim kontrolę. Niekiedy intensywny czy agresywny kontakt nie będzie tak atrakcyjny, jak ten przedstawiany w filmach dla dorosłych.

Dlaczego seks na zgodę jest tak chętnie uprawiany?

Większość par twierdzi, iż stosunek płciowy jest doskonałym sposobem na to, aby przypieczętować zgodę. Dla wielu osób sporadyczne kłótnie jedynie pokręcają temperaturę w sypialni. Jednak nie dzieje się tak w każdym przypadku. Na niektórych ludzi kłótnia działa zniechęcająco do uprawiania seksu. W trakcie sporu ciało człowieka wytwarza adrenalinę, która wywołuje podniecenie i ekscytację, aczkolwiek każda osoba inaczej to odbiera. Osoby nielubiące się kłócić tracą pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, przez co wcale nie chcą kończyć awantur właśnie w łóżku. Niektórzy natomiast potrzebują takich emocji jak wściekłość, gniew czy złość, aby osiągnąć satysfakcję seksualną. Jest to wtedy niepokojący objaw, gdyż może oznaczać pewne zaburzenie. Niektórzy twierdzą, iż seks na zgodę buduje bliskość, co pozytywnie wpływa na rozwiązywanie zaistniałych problemów. Para po udanym akcie miłosnym, patrzy na siebie łaskawiej, ma lepsze nastawienie i chce dojść do porozumienia i załagodzenia konfliktów.

Kiedy seks na zgodę jest dobrym pomysłem?

Seks na zgodę jest jak najbardziej w porządku, o ile para funkcjonuje w zdrowym związku. Jeśli partnerzy zdają sobie sprawę, że kłótnie nie są wcale im potrzebne i tak naprawdę nie ma żadnego istotnego problemu, czy też już doszli do porozumienia, to wtedy seks na pojednanie jest polecany. Seks na zgodę jest świetnym sposobem na zbliżenie się i wyzbycie negatywnych emocji, o ile właśnie para wyjaśniła sobie już nieporozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *