Uncategorized
Pozycje seksualne od tyłu- rodzaje, zalety, wady.

Pozycje seksualne od tyłu- rodzaje, zalety, wady.

Pozycje seksualne od tyłu niosą ze sobą wiele zalet. Jest ich wiele, także każda para ma w czym wybierać. Niektóre z nich są niezwykle proste, inne bardziej wyszukane i trudne do uzyskania. Wśród nich znajdą coś dla siebie bardziej doświadczeni, jak i początkujący kochankowie. Przy niektórych pozycjach od tyłu niezbędna jest sprawność fizyczna. Tego rodzaju pozycje pozwalają na uprawianie seksu na różne sposoby: na stojąco, leżąco, siedząco czy na boku.

Jakie są rodzaje pozycji seksualnych od tyłu?

Pozycje tylne jest to cała grupa pozycji seksualnych, gdzie mężczyzna wprowadza penisa do pochwy czy odbytu swojej partnerki, będąc przy tym za jej plecami. Osoby te zwrócone są w tym samym kierunku, mogą siedzieć, leżeć, klęczeć czy stać. Znanych jest wiele pozycji od tyłu, a wśród tych najpopularniejszych można wymienić:

 • pozycja tylna na stojąco (kobieta stoi pochylona z delikatnie rozsuniętymi nogami, a mężczyzna staje za nią trzymając ją za biodra dokonuje penetracji)

 • pozycja kolankowo-łokciowa (pozycja na pieska w której partnerka klęczy i opiera się dłońmi o podłoże, a mężczyzna klęczy za nią)

 • pozycja od tyłu na leżąco (partnerka leży na brzuchu i rozchyla nogi, a mężczyzna kładzie na na niej i wprowadza penisa do pochwy bądź odbytu)

Ponadto znane są również pewne wariacje, takie jak między innymi pozycja tylna siedząca, nazywana jako Lady Makbet. W niej mężczyzna siada na krześle czy łóżku, a jego partnerka siada na nim okrakiem. Nogi jej powinny być umieszczone obok ud mężczyzny. W tej pozycji to właśnie kobieta kieruje całym kontaktem seksualnym, nadaje tempo i intensywność penetracji. Kolejną wersją jest pozycja tylna boczna, czyli na łyżeczkę. W niej partnerzy leżą na boku, gdzie mężczyzna znajduje się za kobietą. Często praktykowana jest także pozycja zmodyfikowanej kowbojki tyłem. A więc wszystkim znana pozycja na jeźdźca, różni się ona od klasycznej tym, iż kobieta siada tyłem do twarzy mężczyzny.

Jakie są zalety pozycji od tyłu?

Pozycje od tyłu są uwielbiane zarówno przez płeć męską, jak i żeńską. Niosą one ze sobą wiele zalet, a przede wszystkim:

 • dzięki nim można uprawiać seks na różne sposoby, a więc na leżąco, siedząco, stojąco czy na boku
 • zapewniają maksimum doznań, także wizualnych dla mężczyzny
 • pozwalają na odmianę w życiu seksualnym i inny sposób stymulacji narządów płciowych kobiety
 • utrzymują widoczny podział na stronę aktywną oraz bierną
 • są doskonałym urozmaiceniem stosunków płciowych
 • kobieta może łatwiej osiągnąć orgazm
 • nadają się zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących kochanków, gdyż mają różny poziom trudności
 • umożliwiają regulowanie stopnia nachylenia partnera, przez co można również stymulować łechtaczkę i punkt G
 • pozwalają na głęboką penetrację
 • w trakcie takich pozycji można pieścić wszelkie strefy erogenne kobiety

Pozycje seksualne od tyłu są także świetnym rozwiązaniem dla wszystkich par starających się o potomstwo. A wszystko dlatego, iż nasienie po wytrysku opada w obszarze szyjki macicy. Ponadto, są one polecane kobietom w ciąży, gdyż mężczyzna nie powoduje podczas nich ucisku na brzuch partnerki. Istotne jest jednak w tym wypadku głębokość penetracji, aby nie wywołała ona dyskomfortu u kobiety.

Jakie są wady pozycji seksualnych od tyłu?

Pozycje seksualne od tyłu mają również parę wad. Warto podkreślić, że niektóre z nich są dosyć wymagające i trzeba mieć do nich dużo siły i dobrą kondycję. Niektóre sprawiają czasem paniom ból, u tych z tyłozgięciem macicy. Pozycje od tyłu nie dają również satysfakcji parze, w sytuacji, kiedy mężczyzna ma małe prącie albo nie zna potrzeb kobiety co do głębokości i tempa penetracji. Podczas takiego uprawiania seksu nie jest możliwe obserwowanie twarzy partnera, co dla wielu osób jest również minusem. Nie widać więc, jaka jest jego reakcja czy emocje podczas bliskiego kontaktu.

Komu polecane są pozycje seksualne od tyłu?

Pozycje seksualne od tyłu są świetnym urozmaiceniem łóżkowych igraszek. Poleca się je wszystkim parom, które chcą spróbować czegoś nowego w swojej sferze życia seksualnego i pozbyć się rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *