Uncategorized
Dzisiaj seksu nie będzie kochanie

Dzisiaj seksu nie będzie kochanie

Z pewnością większość spośród nas, słyszało o czymś takim, jak libido. To dzięki niemu, chcemy i możemy uprawiać aktywność seksualną. Różnice w zakresie libido, stanowią jeden z najczęściej występujących problemów na blogach i w czasopismach o tematyce seksualnej. Odnalezienie w swoim życiu osoby, która będzie dopasowana do nas nie tylko pod względem emocji, ale także i stylu życia jest naprawdę trudnym zadaniem. Kwestia idealnie dopasowanego seksualnego popędu nierzadko bywa po prostu pomijana – niemniej jednak nie musi to wcale stanowić problemu, z którym nic nie będzie można zrobić. 

Dlaczego pragniemy uprawiać seks?

Ludzie pragną aktywności seksualnej z różnych powodów: potwierdzenia atrakcyjności własnego wyglądu fizycznego, uczucia, oderwania się od życia codziennego, uwagi, osiągania orgazmów czy też chęci rozładowania stresu. Żadne z wymienionych powodów nie są ani złe, ani też dobre. I faktycznie może się szybko okazać, iż pragniemy uprawiania aktywności seksualnej w pierwszy dzień tygodnia z jakiegoś powodu, zaś w inny już z innych przyczyn. Niemniej jednak dokładne zrozumienie przyczyn, dla których obydwoje partnerów pragnie seksu, może znacząco ułatwiać poradzenia sobie z odczuwaniem różnego poziomu libido.

Czasami warto iść na pewien kompromis

Jeżeli nasz partner pragnie aktywności seksualnej, żeby móc rozładować stres nagromadzony w ciągu całego dnia, doskonałym rozwiązaniem, które powinno przypaść nam obojgu do gustu, może być wykonanie masażu erotycznego. Jeżeli zaś chodzi o orgazmu, istnieje wiele metod na zaspokajanie kobiety czy też mężczyzny, które nie są bynajmniej związane z penetracją pochwy. Jeżeli powodem, dla którego uprawiamy seks, będzie uczucie, wieczorne przytulanki na łóżku mogą taką potrzebę skutecznie zaspokajać. Jeżeli zaś chociaż o potwierdzenie swojej  atrakcyjności fizycznej, warto rzucić kilka odpowiednich komplementów, a zatem takich, które trafiają do konkretnej osoby.

Łatwo będzie stracić poczucie własnej atrakcyjności, jeżeli nasz partner nie ma ochoty na uprawianie aktywności seksualnej. Niemniej jednak, znacznie bardziej prawdopodobne będzie to, iż to nasz partner ma tak naprawdę problem, nie zaś my sami. Wybrane środki farmaceutyczne, depresja, stres i prowadzenie niezdrowego stylu życia to wyłącznie kilka powodów, które odbierają skutecznie ochotę na uprawianie seksu. Chociaż możliwe jest, iż w oczach partnera przestaliśmy być atrakcyjni, bardziej prawdopodobne będzie to, iż boryka się on z wybranymi kłopotami. Dlatego też bycie troskliwym i empatycznym, jest o wiele bardziej korzystne, aniżeli zaspokojenie seksualnych potrzeb bez względu na wszystko czy też odczuwanie braku bezpieczeństwa.

Mężczyźni chcą zawsze uprawiania seksu, zaś kobiety już niekoniecznie

Chociaż wszędzie mężczyźni przedstawiani są, jako ta strona, która zawsze i wszędzie pragnie uprawiania seksu. Kobiety są zaś przedstawiane jako te oporne, a tak naprawdę mężczyźni także mogą nie mieć nastroju do uprawiania aktywności seksualnej. Prowadzenie szczerych rozmów i zachowanie otwartej komunikacji, będzie pomocne w radzeniu sobie z różnicami w zakresie poziomu libido. Jeżeli problem stanowią głęboko zakorzenione powody, pomocnym rozwiązaniem może być udanie się do lekarza specjalisty.

Udowodniono także, iż masturbacja ma wpływ na zwiększenie popędu seksualnego, dlatego jeżeli odczuwamy potrzebę igraszek i nie mierzymy się z żadnymi kłopotami, zanurzenie się w pieszczenie własnych genitaliów, może sprawić, iż pojawi się u nas ponownie chęć na uprawianie seksu z partnerem.

Wiele spośród nas potrafi stracić zainteresowanie aktywnością seksualną w miarę rozwijania się związku, kiedy pożądanie powoli zaczyna przemijać. Istnieje jednakże sporo metod, które pozwalają na przywrócenie romantyzmu i pikanterii w związku – a im szybciej zajmiemy się takim kłopotem, tym szybciej też nasze życie w sypialni wróci na odpowiednie tory. Szczere rozmowy przeprowadzane z partnerem, pozwolą na radzenie sobie z różnicami w zakresie libido.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *