quality swiss https://es.buywatches.is/ at wholesale price.
confusing incorporates are now the commonalities pertaining to https://fr.buywatches.is/ rolex.

traditional significant cheap rolex replica may be the qualities.

the best skill with hands and fingers, imagination plus intellect is actually a element of reddit richard mille replica watch.
Uncategorized
Czy używki wpływają na jakość erekcji?

Czy używki wpływają na jakość erekcji?

Wielu mężczyzn cierpi na kłopoty z erekcją, na które duży wpływ może mieć tryb życia. Lubimy sięgać po używki, jednak w większych ilościach mogą one szkodzić – u panów niekorzystnie wpływają na erekcję i ogólną sprawność seksualną. Oczywiście okazjonalne napicie się alkoholu czy zapalenie papierosa od razu nie zaszkodzi, jednak w przypadku osób uzależnionych od używek kłopoty z erekcją mogą przerodzić się nawet w impotencję o trwałym charakterze.

Wpływ używek na potencję

Używki nigdy nie przynosiły organizmowi pożytku. Najlepiej jest całkowicie unikać używek lub sięgać po nie z umiarem, dzięki czemu można zachować ogólne zdrowie oraz sprawność seksualną. Większość używek działa na układ nerwowy, może wyniszczać naczynia krwionośne – teoretycznie nie działają bezpośrednio na układ płciowy, jednak komórki nabłonka czy naczynia krwionośne biorą udział w procesie erekcji. Nie da się pić alkoholu, palić papierosów czy przyjmować narkotyków bez zgubnego wpływu tych substancji na jakość erekcji.

  • Palenie papierosów – palacze są narażeni na miażdżycę, czyli chorobę żył powodującą ich zwężenie. Nikotyna działa niszcząco na naczynia krwionośne, a dodatkowo powoduje skurcz niewielkich naczyń, które mogą utrudniać dopływ krwi do prącia. Tym samym istnieją trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. Dym nikotynowy uszkadza komórki śródnabłonka, które biorą udział w syntezie tlenku azotu mającego niebagatelne znaczenie w procesie erekcji. Uszkodzony śródnabłonek produkuje mniejszą ilość tlenku azotu, a to przejawia się słabą erekcją. Nawet 15% palaczy ma problemy z erekcją, bez względu na wiek.
  • Spożywanie alkoholu – alkohol wpływa na zaburzenia erekcji w sposób bezpośredni lub przyczyniając się do występowania chorób przewlekłych. Jeśli jest spożywany zbyt często, niekorzystnie wpływa na ogólną wydolność organizmu, upośledza układ nerwowy, zmniejsza przewodzenie impulsów nerwowych pomiędzy mózgiem a penisem. Nadużywanie alkoholu prowadzi do obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, a to powoduje spadek libido, problemy z osiąganiem wzwodu oraz jego utrzymaniem na czas niezbędny do odbycia stosunku.
  • Zażywanie narkotyków – narkotyki są substancjami psychoaktywnymi, które mogą poważnie zaburzać pracę układu nerwowego. Działają centralnie osłabiając popęd płciowy, a dodatkowo niszczą naczynia krwionośne, utrudniając przepływ krwi do prącia. Badania australijskich naukowców wskazały, że u mężczyzn palących marihuanę ryzyko zaburzeń erekcji zwiększa się nawet trzykrotnie.
  • Picie kawy – okazuje się, że na jakość erekcji ma również wpływ picie kawy w dużych ilościach. Mężczyźni nie powinni spożywać więcej niż 1-3 kawy w ciągu całego dnia. Kofeina może prowadzić do zwężenia naczyń krwionośnych i powoduje kłopoty z erekcją u osób, które dodatkowo cierpią na nadciśnienie tętnicze.

Odstawienie używek a powrót do sprawności

Osoby, u których pojawiają się zaburzenia erekcji, powinny przyjrzeć się swojemu stylowi życia. Początek problemów to najlepszy okres na zmiany – organizm ma jeszcze czas na regenerację i powrót do sprawności. Jeśli jednak alkohol, nikotyna czy narkotyki dominują w życiu, proces niszczenia układu nerwowego czy układu krążenia będzie dalej postępował. Każdy kolejny rok z nałogiem powoduje degradację całego organizmu, a wielu zmian nie da się już zatrzymać. Zazwyczaj wieloletni nałogowcy nawet po całkowitym wyleczeniu mogą mieć problemy ze sprawnością seksualną, w szczególności z osiąganiem oraz utrzymaniem wzwodu. Najlepsze rokowania mają mężczyźni, u których problem z używkami nie jest nasilony oraz panowie w młodym wieku, kiedy organizm ma największe zdolności regeneracyjne. Najlepiej jest ograniczyć lub odstawić używki, kiedy obserwuje się pierwsze objawy kłopotów z erekcją czy spadku wydolności organizmu. Warto pamiętać, że alkohol czy papierosy powodują nie tylko zaburzenia wzwodu, ale również wiele innych chorób o przewlekłym charakterze, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *